Virtualni spoznavni večer na Nizozemskem

Nizozemski odbor društva VTIS je po uspešnem pomladnem virtualnem srečanju Slovencev, ki se izobražujejo ali raziskujejo na Nizozemskem, gostil že tradicionalno jesensko srečanje ob pričetku novega študijskega leta. Tokrat se je dogodek glede na protikoronske ukrepe preselil na primerno virtualno lokacijo.

Read More
Virtualni spoznavni večer v Veliki Britaniji

Britanski odbor Društva VTIS je protikoronskim ukrepom navkljub slovensko skupnost v Veliki Britaniji združil na spoznavnem večeru, ki je tokrat potekal virtualno. Skoraj šestdeset članov in prijateljev društva se je v četrtek, 22. oktobra 2020, pogovarjalo o novi realnosti študija in življenja na britanskih univerzah, ki ga krojijo posledice Brexita in koronavirusa.

Read More
Nina in Jure Leskovec o kroženju znanja

Pogovarjal sem se z Nino in Juretom Leskovcem o njunem pogledu na in doprinosu k kroženju znanja. Nina je magistrica kvantitativnih financ, sedaj zaposlena na podjetju ComCom, kjer se ukvarja s podatkovno analitiko, ter direktorica ASEF Slovenije. Jure je profesor računalništva na Univerzi Stanford v San Franciscu, glavni znanstvenik na podjetju Pinterest ter raziskovalec na inštitutu Chan Zuckerberg Biohub.

Read More
O ustanovitvi in razvoju Društva VTIS

Društvo je v slovenskem prostoru prisotno že od leta 2013, a o njegovem nastanku in rasti doslej še ni bilo veliko napisanega. Dandanes le malokdo pozna dejstvo, da neformalni zametki društva segajo še veliko dlje v preteklost. Iz tega razloga smo pripravili poglobljen pogovor z Igorjem Cesarcem, ki je idejni pobudnik, ustanovitelj in prvi predsednik Društva VTIS.

Read More
Ideje iz sveta: Okoljske spremembe, kako jih lahko blažimo?

Priložnosti, da delimo znanje, izkušnje in ideje naših članov iz vseh koncev sveta so v času COVIDa precej zaživele. V soboto, 18. julija 2020 ob 19. uri, smo imeli naš tretji virtualni dogodek Ideje iz sveta: Okoljske spremembe, kako jih lahko blažimo? Svoje znanje in poglede so delili strokovnjaki s tega področja, dr. Lina Boljka, dr. Žiga Malek in mag. Maja Žarković.

Read More
Pet nasvetov pri izbiri dodiplomskega študija v tujini

Kmalu bo srednje šole konec ti pa še ne veš, kje, kako ali zakaj bi nadaljeval svojo izobraževalno pot? Odločitev o primernem dodiplomskem študiju marsikateremu dijaku povzroča preglavice zato veliko slovenskih dijakov željo po študiji v tujini kmalu razglasi za znanstveno fantastiko in take sanje opusti. Pa vendar se naši člani s tem ne strinjajo.

Read More
Dr. Jernej Ule o kroženju znanja

Z mano se je pogovarjal doktor Jernej Ule, profesor molekularne nevroznanost na University College v Londonu. Njegov laboratorij se imenuje RNA networks lab in se ukvarja s posebno, za življenje nepogrešno molekulo: RNA (ribonukleinska kislina).

Read More