Back to All Events

VTIS Mentor se predstavi

VTIS Mentorstvo je v zadnjem letu in pol v okviru 3 generacij mentorskih parov spisalo že preko 135 mentorskih zgodb. Naši mentoriranci in mentorji so enotni, da je mentorstvo najdragocenejša stvar, ki jo lahko ljudje podarimo drug drugemu in tako kot družba skupaj napredujemo. Usmeritve in nasveti izkušenih so neprecenljiva popotnica, ki jo lahko podarijo mladim na njihovi študijski in karierni poti, po drugi strani pa mladi lahko svoje izkušene vzornike vzajemno obogatijo z aspiracijami in svežimi idejami.

Vse, ki:

  • razmišljate o začetku ali nadaljevanju svoje študijske poti v tujini,

  • potrebujete nasvet glede prijave in prvih korakov v novo okolje v tujini,

  • potrebujete nekoga, ki bi vam pomagal na vaši karierni, akademski ali raziskovalni poti,

  • razmišljate o naslednjem kariernem koraku v Sloveniji ali tujini,

  • zaključujete študij in razmišljaš o naslednjem koraku,

  • začenjate svojo podjetniško pot in bi vam prav prišle izkušnje naših podjetnikov iz tujini,

lepo vabimo, da se nam pridružite v torek, 22.2.2022 ob 20.00 uri (CET) preko Zoom-a. Za vas bomo organizirali predstavitev našega mentorskega programa, na katerem se bodo predstavili VTIS mentorji (Lilijana Mikluš, Ana Cehovin, Dona Pavlin in Aleksander Bakič), ki bodo delili svoje izkušnje s programom. Dogodek bo vodila Maruša Mohar.

Na dogodek pa vabimo tudi vse bivše in trenutne mentorirance, saj bo dogodek namenjen tudi izmenjavi znanj in izkušenj z mentorskih programom.

Prijave na dogodek: https://www.eventbrite.com/e/268986394547

Več o programu VTIS Mentorstvo najdete na naslednji povezavi: https://www.drustvovtis.si/si/aktivnosti/mentorstvo

MENTORJI, ki bodo sodelovali na dogodku:

Aleksander Bakič je partner v odvetniški pisarni Kirkland & Ellis, kjer svetuje skladom private equity glede širokega spektra zadev vezanih na zbiranje kapitala od investitorjev. Je tudi vodja evropske skupine, ki se ukvarja s t.i. “secondary transactions”. Študiral je v Ljubljani in Londonu, kjer dela že skoraj

Ana Čehovin je raziskovalka na Oddelku za Patologijo na Univerzi v Oxfordu, kjer preučuje bakterijske infekcijske bolezni in rezistenco na antibiotike. Ana je v Sloveniji dokončala dodiplomski študij biologije in nato v Angliji nadaljevala s študijem imunologije infekcijskih bolezni. Del magisterija je Ana zaključila v Zahodni Afriki, kjer je opravljala raziskave o imunskem sistemu pri bolnikih s tuberkulozo, in nato doktorirala na University College London (UCL). Po končanem doktoratu se je Ana začela zanimati za horizontalni prenos genov in vpliv le-tega na genetsko raznolikost pri bakterijah, ter opravila številne študije na to temo na Imperial College London in na Univerzi v Oxfordu. Danes je Ana del mednarodne skupine, ki skuša preprečiti razvoj in širjenje rezistence na antibiotike pri bakterijah. Poleg tega pa je Ana na Univerzi v Oxfordu tudi predavateljica, kjer študentom medicine in biomedicine predava o bakterijah in njihovi pestrosti.

Lilijana Mikluš je študirala in kar nekaj let delovala v Veliki Britaniji (prej pa študirala tudi na Danskem) nato pa se je vrnila v Slovenijo in trenutno dela kot vodja blagovne znamke Donat pri Atlantic Grupi.

Dona Pavlin je po opravljeni mednarodni maturi na Gimnaziji Bežigrad v Ljubljani, je dodiplomski študij zaključila na Univerzi na Dunaju, potem pa svojo študijsko pot nadaljevala na magisteriju iz Mednarodnega poslovanja na EAE Business School v Madridu. Njena nemirna narava in želja po rasti in izpopolnjevanju na različnih področjih sta jo vodili od Barcelone preko Madrida, Dunaja, Berlina in šestih različnih univerz nazaj v domačo Ljubljano. Svojo profesionalno pot je začela kot vodja ključnih strank v tehnološkem podjetju v Madridu, pred dvema letoma in pol pa se je pridružila podjetju GEN-I, enemu najhitreje rastočih in najbolj inovativnih evropskih energetskih podjetij z več kot 580 zaposlenimi, kjer je aktivno vključena v kreiranje blagovne znamke delodajalca in interno komunikacijo. GEN-I se aktivno promovira kot podjetje, v katerem zaposlene poleg dela in osebnostne rasti motivira učinek, ki ga pustijo v družbi, ne samo ožjem poslovnem okolju. Veseli jo, da lahko s pospešeno digitalizacijo in z jasnim trajnostnim poslanstvom soustvarja zeleno prihodnost GEN-I-ja in širše družbe. Preko svojega dela in delovanja v Društvu VTIS pa se zavzema za ustvarjanje okolje, odprtega za mlad, izobražen kader, ki se bo v Slovenijo vračal profesionalno in osebnostno motiviran. V tem vidi tudi svoje poslanstvo.