Odpiramo vrata v ZDA: Liberal Arts, kampus, štipendije

• 2 Kersnikova ulica Ljubljana, Ljubljana, 1000 Slovenia (map)

Živjo vsem!

V četrtek, 12. septembra 2024, bo med 16.00 in 17.30 potekala predstavitev raznolikosti dodiplomskega študija »Liberal Arts« in življenja na kampusu v ZDA z gostoma iz ameriškega kolidža Grinell. Predstavili bomo tudi možnosti štipendiranja študija v Ameriki.

>>> PRIJAVA <<<

Dogodek je namenjen predvsem dijakom 2. in 3. letnika, ki razmišljajo o dodiplomskem študiju v ZDA in se sprašujejo, ali je to zanje sploh uresničljivo, ter njihovim staršem.

Več o tem, zakaj na študij v ZDA, kakšne so posebnosti Liberal Arts kolidžev, kaj tovrstna izobrazba omogoča posamezniku na karierni poti in kakšno je življenje mednarodnega študenta na kampusu, vam bosta predstavila gosta Karen Edwards (Director of the Office of International Student Affairs) in Jon Edwards (Director of International Admission) iz Grinell kolidža. Predstavili vam bomo tudi osnovne informacije o možnostih štipendiranja izobraževanja v Ameriki.

Udeležba je brezplačna, potrebna pa je predhodna registracija. Dogodek se bo fotografiral.

Dogodek organizira EducationUSA center Slovenija, ki deluje v okviru Društva VTIS.

-------------------------------

EducationUSA Center Slovenija je del globalne mreže več kot 430 svetovalnih centrov pod okriljem ameriškega State Departmenta, ki delujejo po celem svetu z namenom zagotavljanja nepristranskih, celovitih in ažurnih informacij o možnostih izobraževanja v Združenih državah Amerike. Center nudi brezplačne svetovalne storitve vsem, ki jih zanima študij v ZDA. V Sloveniji deluje že od leta 2008, od leta 2024 dalje v okviru Društva VTIS – društva v tujini izobraženih Slovencev.