Ideje iz sveta: Razsežnosti oceanov

Ob koncu poletnih počitnic v VTIS-u nadaljujemo s serijo virtualnih dogodkov Ideje iz sveta. V preteklih mesecih so naši člani iz vsega sveta z nami delili svoje strokovno znanje s področij COVID-a, kibernetske varnosti in okoljskih sprememb.

Z našo naslednjo temo bomo še malo podaljšali misli na poletni oddih, ko se nas večina počuti najbolj povezana z morjem in oceanom. Čeprav morje in ocean radi izkoristimo za našo zabavo in rekreacijo, vemo o teh 70% Zemlje pravzaprav malo. Nasa odvisnost od morja zahteva znanja iz raznolikih področji. Nasi člani bodo tokrat delili svoje strokovno znanje v povezavi z morjem in oceani. Njihova predavanja bodo po dolgem in širokem pokrila različne morske teme. Od kemijske strukture morja in se nepoznanih mikroorganizmov, ki v njem prebivajo, do analize podatkov različnih senzorjev plovil in kaj ti podatki povedo o obnašanju plovil.

V soboto, 26. septembra 2020 ob 19.00 CEST, preko Zoom-a, bodo VTIS-ovci, Dr. Arne Bratkič (podoktorski raziskovalec na Univerzi Liege, Belgija), Petra Hribovšek (doktorska kandidatka na Univerzi Bergen, Norveška) in Pedro Damian Kostelec (soustanovitelj Sentinel Marine Solutions, Hrvaška), z nami delili svoja znanja in izkušnje s področja morja. Upamo, da se nam boste pridružili na naslednjem sklopu virtualnih dogodkov, ki jih pripravljamo v VTISu.

Prijave zbiramo preko Eventbrita:

Več o govorcih:

V kratkem..