Te zanimajo zgodbe in izkušnje Slovencev, ki so študij in življenje v Španiji izkusili na lastni koži? Pridruži se online dogodku, kjer bodo člani društva VTIS delili praktične nasvete in odgovorili na vsa vprašanja o tem, kako se uspešno pripraviti na začetek študija in selitev v Španijo. Predstavili pa vam bomo tudi vse aktivnosti društva VTIS, katerih namen je, da ti olajšajo iskanje akademskih priložnostih po svetu.
Dogodek bo potekal v torek, 16.3. 2021 ob 19:00 uri, na online platformi Zoom.
Obvezna prijava preko Eventbrita: https://www.eventbrite.com/e/vtis-roadshow-spanija-tickets-141555194397
*Prosimo, da ob registraciji odgovoriti na dve kratki vprašanji: za katero stopnjo in področje študija na Nizozemskem se zanimate. Namen vprašalnika je, da da organizatorji čim prej dobimo povratno informacijo o vaših študijskih interesih in vam poskušamo najti najboljšega možnega sogovornika iz tega področja glede na smer in stopnjo študija.
Leto za letom je Španija ena izmed najbolj priljubljenih študentskih destinacij. S svojim toplim vremenom, vrhunsko izobrazbo, odlično kulinariko in gostoljubjem privabi letno okoli 200,000 tujih študentov. Že leta je vodilna destinacija ERASMUS izmenjav in nasploh izbir mladih ko se spogledujejo s potjo izven domovine. Španske univerze so v kombinaciji stoletnih tradicij in napredkov ene izmed vodilnih v Evropi na raznolikih področjih. Izbira je praktično neomejena, na 84 univerzah razporejenih po vseh koncih države se ponuja več kot 2000 študijskih smeri. Poleg akademskih priložnostih prišleki iz celega sveta ob prihodu v Španijo zelo cenijo:
-ugodna cena univerzitetnega izobraževanja in na splošno študentskega življenja
-mednarodno okolje, ter pestrost kultur in tradicij na enem mestu
-kvaliteta življenja (Madrid in Barcelona sta stalnica med »world’s top 10 most livable cities«), zgodovina, kulturna dediščina in mediteranska kuhinja ki očarajo vsakogar.
-priložnost potovanj od zasneženih Pirenejev do peščene Mallorce in odkrivanja ene izmed najlepših in raznovrstnih držav na svetu.
Da si boš lažje predstavljal kako potega študij v tujini in kakšna je pot od doma v sončno Španijo bomo s tabo delili izkušnje Slovenci ki že nekaj let prebivamo in se izobražujemo ali delamo tam:
Tin Jančevski: Študent dodiplomskega študija medicine na Universidad Autonoma de Madrid. Po opravljeni osnovni šoli v Ljubljani, je Tina pot zanesla v Madrid, kjer je opravil srednješolsko izobrazbo in leta 2018 pričel študij medicine.
Eva Panjan: Po zaključenem dodiplomskem študiju Novinarstva na Fakulteti za družbene vede, med katerim je opravila tudi študijsko izmenjavo v Valenciji, se je Eva odpravila na magistrski študij Audiovizualnih komunikacij na Universidad Complutense de Madrid. Po opravljenem magisteriju so ji ponudili redno zaposlitev v mednarodnem tehnološkem podjetju, specializiranem v filmski industriji, natančneje v post-produkcijskem sektorju. V SGO se je pridružila sprva kot del marketinške ekipe, po enem letu pa je prevzela vodenje tega oddelka in skrbi za vse aspekte komunikacij in marketinga, digitalne podobe, strateških odnosov s partnerji ter organizacijo dogodkov – tako v Španiji kot drugje po svetu.
Brina Stančič: doktorska študentka na Universidad Autónoma de Madrid. Brinina pot se je začela v Sloveniji, kjer je diplomirala iz Biologije, po tem pa je opravila Erasmus Mundus magistrski študij Inovativne medicine na Švedskem in Nizozemskem. Od vedno so jo privlačile špansko govoreče države, tako da je že del magistrske naloge opravila v Kolumbiji. Trenutno se nahaja v Madridu, kjer se v sklopu Marie Curie projekta ukvarja z razvojem celičnih terapij za zdravljenje Parkinsonove bolezni.
Dona Pavlin: Dona je najprej odšla na izmenjavo na Universidad Autonoma de Madrid na področju Nutritional science, potem pa je opravila še Master in International Business na EAE Business School v Madridu. Trenutno je zaposlena v podjetju GEN-I v Sloveniji.
Klemen Novak: Klemen je študiral na Biotehniški fakulteti v Ljubljani. V Španijo je leta 2005 odšel kot erasmus študent, dve leti pozneje je diplomiral in ostal v Španiji. Doktoriral je na Universidad de Alicante na oddelku Ekologije in delal na Universidad de Zaragoza kot tehnični sodelavec. Se ukvarja z raziskavami analize lesa in lesne anatomije. Trenutno opravlja post doktorat na BF v Ljubljani in preživi čas izmenično med Slovenijo in Španijo.
Damjana Kastelic: Damjana je študirala na biotehniški fakulteti v Ljubljani. Doktorirala je v Franciji in po tem opravila post doktorat v Cambridgeu (UK) in Heidelbergu (Nemčija). Sedaj pa je že več let zaposlena na Center for Genomic Regulation v Barceloni.