Vse o davčnih obveznostih, ko je delodajalec v tujini, delo pa v Sloveniji

Jeseni v VTIS-u nadaljujemo s serijo virtualnih dogodkov na temo davkov (ob odhodu in vrnitvi iz tujine), v sodelovanju z našim partnerskim podjetjem LeitnerLeitner, eno od vodilnih podjetij za davčno svetovanje in revizijo na območju srednje in vzhodne Evrope.

Na septembrskem dogodku bomo govorili o vse bolj pogosti praksi, ko so posamezniki zaposleni pri delodajalcu iz tujine, pri čemer pa delo pretežno opravljajo v Sloveniji. V zvezi s tem se pojavijo predvsem vprašanja uporabe delovnopravnih predpisov ene oz. druge države, pravilna vključitev v sistem obveznih socialnih zavarovanj, ter seveda tudi obdavčitve in pravilnega postopka vlaganja davčnih napovedi v Sloveniji.

Dogodek bo potekal v četrtek, 26. septembra 2024 ob 18.00 CEST preko Zoom-a.

Vabljeni, da se nam pridružite in pridobite odgovore na vprašanja povezana s tem.

Obvezne prijave na dogodek preko Eventbrita (pred dogodkom prejmete na elektronski naslov dostop do srečanja) na naslednji >> povezavi >>..

*Vprašanja in dileme na zgoraj omenjeno tematiko nam lahko pošljete vnaprej (anonimno) preko obrazca: >>VPRAŠANJA ZA DOGODEK<<.

*Dogodka ne bomo snemali.

O govorcih:

Jure Mercina je partner v družbi LeitnerLeitner. Pri svojem delu se večinoma ukvarja z zakonodajo s področja obdavčitve fizičnih in pravnih oseb ter davčnega postopka, s poudarkom na transakcijah z mednarodnim elementom. Svetuje predvsem tujim klientom in je avtor člankov v domačih in tujih strokovnih publikacijah. Znanje ter izkušnje nabira na seminarjih doma in v tujini. Med drugim redno predava na Slovenskem Inštitutu za revizijo, Ekonomski fakulteti v Ljubljani, Odvetniški zbornici in Inštitutu za računovodstvo.

Več o Društvu VTIS:

Društvo VTIS je vodilna organizacija za kroženje znanja med svetom in Slovenijo. Slovenijo vpenja v internacionalno mrežo strokovnjakov in hkrati povezuje VTISovce s priložnostmi v Sloveniji. Vodilna organizacija, ki povezuje v tujini izobražene Slovence, ki bodo odločilno pripomogli k napredku slovenske družbe.

EMAIL: info@drustvovtis.si

WWW: Društvo VTIS | Postani del vodilne skupnosti za kroženje znanja

*Dogodek omogoča Urad vlade za Slovence v zamejstvu in po svetu in partnerji društva.