#slovenke_po_svetu: Mednarodni dan žena

PRAZNIK ŽENA S TREMI POSEBNIMI GOSTJAMI

Spoštovane dame,

približuje se naš praznik, DAN ŽENA.

Dan žena je mednarodni praznik žensk, ki ga po svetu že od leta 1917 praznujemo vsako leto 8. marca. Je dan praznovanja ekonomske, politične in socialne enakopravnosti žensk. Zavedati se moramo, da nam enakopravnost ni bila dana, pač pa so se naše predhodnice zato morale pošteno boriti in se žrtvovati. Prav je, da se tega zavedamo, se o tem pogovarjamo in skupaj proslavimo delo, ki je bilo opravljeno. Na nas pa je, da opozarjamo na še vedno prisotne neenakosti in strmimo k odpravi le-tega.

Ob tej priložnosti vas društvo VTIS in interesna skupina #slovenkeposvetu vabi na skupno praznovanje mednarodnega DNEVA ŽENA, ki bo na predvečer dneva žena, in sicer v torek, 7. 3. 2023, ob 20.00 CET preko platforme Zoom.

Praznik bomo proslavile skupaj s posebnimi gostjami:

Srečanje bo izredno zanimivo, vljudno in prisrčno vabljene!

PRIJAVA >> https://www.eventbrite.com/e/547460668597

Vsi prijavljeni prejmete dostop do Zoom-a.

Mag. Marta Kos ima več kot 30 let izkušenj na področju novinarstva, komuniciranja in odnosov z javnostmi ter diplomacije, je mednarodno certificirana voditeljica coachingov s področja komuniciranja, vodenja in prodaje. Bila je veleposlanica Republike Slovenije v Nemčiji, Švici in nerezidenčno v Latviji in Lihtenštajnu. Za seboj ima zelo pisano kariero in voditeljske izkušnje od dela v vladi do vodenja podjetja. Jeseni 2020 je zaradi nestrinjanja z vodenjem slovenske zunanje politike odstopila s položaja veleposlanice v Švici. Od takrat dela v svojem podjetju in se ukvarja z usposabljanjem na področju vodenja in osebne rasti. Novembra 2022 je postala višja svetovalka v švedskem podjetju KREAB s sedežem v Bruslju, ki se ukvarja s svetovanjem na področju strateškega komuniciranja..

Dr. Helena U. Vrabec je strokovnjakinja za področje varstva osebnih podatkov in prava informacijskih tehnologij, in ena izmed vodij v pravnem oddelku ameriškega tehnološkega velikana Palantir Technologies. Diplomirala je na Univerzi v Ljubljani, magistrirala na Univerzi v Tilburgu in na New York University, doktorski naziv pa je pridobila na Univerzi Leiden, s katero še vedno sodeluje kot predavateljica. V okviru doktorskega izobraževanja je leto dni preživela na pravni fakulteti univerze Yale. Kot zunanja strokovnjakinja za etiko in varstvo podatkov je svetovala Evropski Komisiji, pred tem pa je bila zaposlena kot svetovalka za zasebnost v mednarodnem podjetju Ernst & Young v Amsterdamu. Dr. Vrabec je prejemnica več akademskih nagrad, redno objavlja v priznanih mednarodnih revijah, lani pa je pri Oxford University Press izdala monografijo ‘Pravice posameznikov na podlagi uredbe GDPR’. Helena je dolgoletna članica VTIS-a in je bila del enega prvih upravnih odborov društva. Z možem Tadejem in sinčkoma Viktorjem in Albertom živi v okolici New Yorka v ZDA.

Lea Marolt Sonnenschein je strokovnjakinja na področju inovativnih izobraževalnih tehnologij. Trenutno vodi produktni razvoj za uporabniško izkušnjo učenja pri startup podjetju Brilliant.org. Njen cilj je demokratizirati dostop do kakovostne izobrazbe in pomagati motiviranim posameznikom realizirati svoj potencial. Lea je objavljena avtorica, mednarodna govorka in inštruktorica. Lea ima MA/MSc iz Innovation Design Engineering iz Royal College of Art in Imperial College London. Pred tem je diplomirala z BA v Computer Science na Grinnell College-u v ZDA. Z VTIS-om je aktivno začela sodelovati leta 2018. Kot članica lokalnega odbora v Londonu je so-vodila serijo izobraževalnih dogodkov med COVID pandemijo.

Več o Društvu VTIS na: www.drustvovtis.si

Prisrčno vabljeni!