10. obletnica društva VTIS

• SiTi Teater Ameriška ulica 3 1000 Ljubljana Slovenija (map)

Spoštovani član, članica društva VTIS,

društvo V tujini izobraženih Slovencev v letošnjem letu praznuje 10. obletnico ustanovitve.

Vabimo te na osrednji dogodek ob obletnici, ki bo v soboto, 8. julija 2023, ob 17.00 v dvorani SiTi teatra v BTC Ljubljana.

Na dogodku bomo z vami delili in proslavili dosežke naših 10 let. S skupnimi močmi je društvo VTIS postal katalizator za pozitivne spremembe v povezovanju skupnosti Slovencev v tujini in s trudom za kroženje znanja vplivamo na napredek Slovenije.

Dogodek bo edinstvena priložnost za pogovor in ustvarjanje povezav ter spoznavanje vseh naših sodelavcev - od partnerskih podjetij, glavnih odločevalcev, sorodnih društev in seveda naših članov.

Prijava je obvezna, saj je število mest omejeno. Prijave so odprte do 30. 6.

PRIJAVE SE TUKAJ >> https://www.eventbrite.com/e/650847421157

• Uvodni pozdrav

• Nagovori:

• državna sekretarka, pristojna za področje odnosov med Republiko Slovenijo in avtohtono slovensko narodno skupnostjo v sosednjih državah ter med Republiko Slovenijo in Slovenci po svetu, gospa Vesna Humar,

• ustanovitelj društva in njegov prvi predsednik, Igor Cesarec,

• predsednica društva, Kristi Hodak Knobloch

• Glasbeni predah (Ajda Stina Turek)

• Okrogla miza: Kako spremeniti beg možganov v učinkovito kroženje znanja: recepti na podlagi 10-letnih izkušenj društva VTIS

• Moderatorka: Mojca Delač, RTV

• Sodelujoči: Igor Papič (MVZI, minister), Jure Vajs (Lek d.d.), Vesna Makovšek (bivša članica upravnega odbora, članica nadzornega sveta, aktivna članica društva), Anita Šenk (aktivna prostovoljka društva VTIS, vodja interesne skupine #slovenke_po_svetu, članica lokalnega odbora Švica in članica delovne skupine za Zakonodajo), Bojana Selinšek (članica upravnega odbora: Povezovanje skupnosti)

• Slavnostni zaključek

Veselimo se tvoje družbe!

Kristi Hodak Knobloch, predsednica društva & upravni odbor društva

- - -

Dogodek omogočajo partnerji dogodka: Better, Lek d.d., Novartis Slovenija, Urad vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije